spirituálna doska

6. ledna 2011 v 12:18 | maťass.madamess |  Duchovia
Ráda bych Tě seznámila s touto věcičkou...ale předem upozornění: Nezahrávej si s ní, není to hračka !!!

°° Spiritistická Tabulka °°

Spiritistická tabulka je nástroj, používaný k hledání informací z nehmotného světa. "Ouija Board", jak je běžně v cizině nazývaná, je kombinací francouzského slova oui a německého ja, což značí ano. Je to komerční výrobek, prezentovaný jako napůl hra a napůl seanční nástroj.

°° Trocha historie °°
Předchůdce spiritistické tabulky se datuje již z dávných dob. Před narozením Confucia, kolem roku 551 před n. l., byly používány podobné způsoby komunikace se zemřelými. V Řecku, během období Pythagorase, 540 let p. n. l., byly takovéto pomůcky (kolečko a znaménko) používány pro věštění a kontakt s neviditelným světem. Posouvající tabulka se začala používat až v 19. století. Starověký Řím používal podobné způsoby kontaktů už ve třetím století a ve třináctém století toho využívali Mongolové. Někteří Američané-domorodci používali tabulku k lokalizaci ztracených věcí a
osob a k získání spirituálních informací.

Pohyblivá destička se objevila v Evropě roku 1853. Míníme tím tak zvanou malou desku, používanou ve Francii. Vynález pohyblivé planžety je připisován nesporně spiritualistické osobě se stejným jménem, M. Planchette. Během druhé světové války se stala tabulka extrémně oblíbená, a to hlavně kvůli možnosti komunikovat s milovanými osobami, zabitými ve válce. Spiritualismus byl v období obnovy a tabulka se stala nepostradatelná. V roce 1966 William Field prodal patent jisté společnosti v Beverly, státu Massachusetts. S obnovou zájmu o okkultismus v roce 1960 a 1970 tabulka získávala na popularitě, ačkoliv společnost zdůraznila, že tato tabulka slouží pouze pro zábavu, jako hra.

°° Nic není jen tak...°°
Mějte na paměti, že nebezpečí nastává při komunikaci s takzvanými "nízkými duchy", nebo duchy "zlomyslnými", kteří pobývají na Zemi. Jsou podobní kriminálním živlům nám dobře známým z našeho světa, kteří si ponechali nepřátelské emoce ve chvílích smrti. Nemáte žádnou kontrolu nad tím, kdo vám odpovídá, když vyvoláváte duchy skrz tabulku Ouija.

My všichni se rodíme s psychickými schopnostmi. Jako dospělí využíváme pouze polovinu našeho mozku. Nepodivovali jste se někdy nad tím, proč tomu tak je? Když se vyvíjíme v dětském věku, začínáme se učit, učíme se, co je logické a co nikoli, důvodně si vše analyzujeme, což má za úkol levá hemisféra našeho mozku. Pravá polovina instinktivně zná odpovědi, zatímco levá teorizuje a odpovídá. Stále však strávíme roky trénováním levé polokoule učením se věcí a udržujeme si cenné informace pro dospělý věk. Co se však stalo mezitím s naší intuicí a psychickými schopnostmi? Ve většině případech vyhasly, nebo upadly do pozadí našeho podvědomí, kde nemohou růst, ani se rozvíjet. Ochotně akceptujeme termín "ženská intuice", ale většinou s úsměvným podtextem. Ve skutečnosti je to část našich přirozených schopností, která je naší součástí a později se vytrácí a my vstupujeme do "tradičního života".

Lidé, kteří mají doma malé děti, často nám říkají, že slyší, jak si jejich dítka hovoří a smějí se s někým, kdo tam vůbec není. Vidí věci, které my dospělí nevidíme a slyší věci, které my nemáme schopnost slyšet. Hovoří s neviditelnými kamarády, viditelným pouze jim, ale mohou být skuteční, ve spirituálním smyslu?

Jako dospělí nemáme automatickou možnost rozvíjet takové schopnosti do uspokojivého stavu bez tréningu. Je zde spousta svépomocí, instrukčních knih a poslechových kazet volně dostupných pro výuku, např. "jak rozvíjet a využívat naše přirozené nadání". Více a více respektovaných autorů a badatelů odhalují, že je to pravda a ukazují nám způsob, jak rozvíjet tyto schopnosti, které jsme získali po narození. Světem hýbe vyspělá technika, uspěchané tempo a my v tom zapomínáme nalézt sami sebe a obejmout toho, kdo je uvnitř nás.

Rozvíjením schopnosti soustředění stáváme se citlivějšími k ostatním lidem a k prostředí, prohlubujeme naše podvědomí a nalézáme mír a rovnováhu uvnitř nás. Naše vnímání pozvolna přechází do mimosmyslového. Používáním těchto schopností, které kdysi patřily mezi spící a nemohly být žádným způsobem rozvíjeny, najednou shledáváme, že vlastně vůbec nepotřebujeme žádnou spiritistickou tabulku ani žádné jiné nástroje, které se tak snadno vymykají naší kontrole.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Akú mágiu využívaš

žiadnu 20.2% (227)
bielu 45.9% (517)
čiernu 11.3% (127)
aj bielu aj čiernu...podla situacie 22.6% (255)

Komentáře

1 the dolar the dolar | 7. března 2012 v 16:19 | Reagovat

dolar what i need

2 kokot kokot | 7. března 2012 v 16:20 | Reagovat

[1]:ty si ale kokot

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama