magické miesta 3

11. září 2010 v 9:20 | maťass.madamess |  Magické miesta

Atlantida - ztracený svět nebo jen mýtus?


Bájná Atlantida,zmizelý svět a plno dalších jmen má tenhle zmizelý bájný ostrov.Existoval nebo jen pohádka pro děti?Nebo jak se tvrdí byla ostrovem spojující Afriku s Amerikou?
Někde daleko za Gibraltarem ležela prý ve starověku země s neobyčejně vyspělou kulturou.Měl důmyslné stavby a obrovské bohatství.Atlantida představovala zlatý věkem ,není pochyb že kontinent existoval i když to není přímo stoprocentně jisté.Důkaz o existenci a zániku v moři se dochoval v díle antického filozofa Platona.Ten se zmiňuje o světadíle,který zmizel v moři a o němž se dozvěděl od svého přítele Solona,který si historii toho národa četl na cestě do Egypta.Platon se také zmiňuje o válce mezi Atlantidou a Praathénami a jejich polohu vymezuje na vnitřní straně "Héraklových sloupů" tedy někde u Gibraltaru a "Atlanťané" prý žili někde za těmito sloupy na moři,to také vedlo k lživým domněnkám že Atlantida jsou dnešní Azory či ostrovy Bimibi-skupiny ostrovů u Floridy-kde prý opravdu našli pod vodou stopy po dávné civilizaci.Podle byla Atlantida středomořským ostrovem Théra,který byl ve starověku zničen mocným sopečným výbuchem. Uvážíme-li že pro Řeky byla Atlantida jen synonymem ,,oceán obepínající svět '',takže Atlantida vlastně mohla být kdekoliv.
Podle Platona byla Atlantis docela normální kontinent.Hlavní město Atlantidy prý bylo postaveno do kruhu s kruhovými uličkami.Duchovním centrem byl prostředek kde stál "Poseidonův chrám".Nádherný chrám,postavený zručností místních lidí ,kteří prý byli potomky boha Poseidona .Soužití lidí na Atlantis líčí Platon jako demokratický společenský ideál,který dost často doporučoval svým současníkům.Kritici soudí,že Atlantida byla jen Platonovým idealistickým snem a jedinými zdroji informací byl pouze Platon a výroky amerického věštce Edgara Caycera(1877-1945),kremp je vak třeba brát s rezervou.Platon popisuje především stavební materiály a každodenní život nebo jejich vynikající znalosti z oboru atomové fyziky a schopnosti odlišit a využívat vodivé kovy nebo tak vyrábět energii a ovládat energetické proudy.Přes všechny své znalosti a vymoženosti však byla Atlantida odsouzena k zániku jak píše Platon,lidé na Atlantidě začali propadat lidským tužbám např.:moc,bohatství atd.,proto Zeus,nejvyšší bůh rozhodl že musí být zničena.Podle odborníku však muselo jít o obrovskou podmořskou explozi,která pohřbila záplavou a drastickým vzestupem mořské hladiny Atlantidu pod vodu. Na sympoziu,uspořádaném katedrou klasických studií Univerzity v Indianě v dubnu roku 1975,nazvaném Atlantis:Fact or Fiction ?se sešli odborníci z celého světa se základním znalosti až po geologii a pokusili se rozluštit tajemství Atlantidy.Nakonec se shodli že Platonův záznam o Atlantidě starý 2300 let je pouhou fikcí ,ale přesto zájem o Atlantidou nezaniká.Neutuchající zájem zřejmě přišel díky bestselleru Ignatia Donnellyho (1831 - 1901)Atlantis Svět Předpotopní v níž například zmiňuje že Atlantida měla v Egyptě kolonii a Egypt sám byl napodobeninou jejich kultury.
Přes všechny důkazy i domněnky zůstává Atlantida stál nevyřešenou záhadou.Její existence není pořád úplně potvrzena přesto však zůstane otázkou na ,kterou lidé jště nenašli odpověď.

Roswell, Nové Mexiko

Pokud jsou mimozemské zážitky to, po čem se poohlížíte, tak jistě nemůžete minout místo nesoucí název Roswell. Když zde v roce 1947 spadnul neidentifikovatelný objekt, tak asi ani nikdo dost dobře netušil, že se toto místo stane doslova kultovním pro hledače mimozemských civilizací a milovníky konspiračních teorií.
Dodnes nedostanete odpověď na otázku, zda na místě spadnul horkovzdušný balón či létající disk. A když dostanete, tak od každého jinou.
Okolo Roswellu existuje mnoho tajemných příběhů.

Národní les Gifford Pinchot, Skamania County, Washington

Pokud jsou vaším šálkem čaje velké ochlupené byosti vypadající jako obří opice, i když je zcela zjevné, že o opice nejde, zamiřte do oblasti severovýchodního Pacifiku.
Právě zde, v oblasti jižního Washingtonu je největší výskyt spatření podezřele velkých chlupatých stvoření prodírajících se lesem. Někteří tvrdí, že spatřili jen zvíře. Jedním dechem ale dodávají, že takové ještě nikdy neviděli.

RMS Queen Mary, Long Beach, Kalifornie

Queen Mary byla jednou z největších transatlantických lodí a stejně tak i velmi důležitým bojovým plavidlem během druhé světové války. Během služby v Indickém oceáně mnoho vojáků zemřelo na přehřátí v nižších podlažích lodi, další spáchali sebevraždu na palubě, o podivných nehodách pasažérů a posádky během let ani nemluvě.
Po 1 001 přeplutích Atlantiku loď zakotvila v přístavu Long Beach, kde kotví do dneška a funguje jako tajemná atrakce. Duchové prý obývají celou loď, ale ve strojovně a v místě, kde se nacházel bazén pro cestující druhé třídy, se vyskytují prý nejčastěji.
Loď Queen Mary
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Veríš v mágiu???

jasné že hej 83% (686)
newem 9.9% (82)
nie 7.1% (59)

Komentáře

1 wili wili | 5. srpna 2012 v 20:45 | Reagovat

woow

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama