astrálne cestovanie

30. srpna 2010 v 11:12 | maťass.madamess |  Magické schopnosti

Co je to astrální cestování?

Astrální cestování (někdy také OBE - Out of Body Expirience - Mimotělní zážitek) je vlastně neomezená forma cestování, jen ne ve světě fyzickém, ale astrálním. Jedná se o jev, kdy lidský duch spolu s duší opouští naše fyzické tělo.
Předpokládám, že každý ví, co je to zážitek blízký smrti neboli klinická smrt. V takovém případě také duch opouští tělo.V mnohých případech se tak stává po následku nějakého šoku, nehody, či operace.
U astrálnímu cestování je tomu ale jinak, člověk nepotřebuje zažít nějaký šok, či nehodu, místo toho klidně leží na posteli a prostě si opustí tělo...
Základním předpokladem pro astrální cestování je věřit skutečnosti, že můžeme existovat nezávisle na svém těle. Jako každá živá osoba máte ducha (astrální tělo), který se může volně pohybovat zatímco vaše tělo spí. Je to něco jako sen, ve snu také nejste vy jako člověk, ale jakési 'zapůjčené' tělo.
Astrální cestování není žádná novinka. Starověcí šamani, kteří astrálně cestovali, aby se dozvěděli budoucnost či odpovědi na všemožné otázky. Své jednoduché metody samozřejmě drželi v tajnosti. Kdyby dokázal každý astrálně cestovat, jejich moc by vzala za své.

Astrální tělo

Astrální tělo je kopie naší fyzické schránky, je však z mnohem jemnější hmoty a je jakoby 'průsvitné'. Má několikrát menší hustotu než fyzické, ale to prý také záleží na kvalitě astrálního dvojníka. Další rozdíl je v tom, že astrální tělo necítíte - připadáte si nehmotní, necítíte bolest, nemáte hlad, žízeň apod.

Stříbrné vlákno

Teoreticky je nemožné, aby naše fyzické tělo žilo bez astrálního těla. Proto je tu takzvané stříbrné vlákno. Toto vlákno spojuje naše fyzické a naše astrální tělo. To znamená, že část naší mysli pořád zůstává ve fyzickém těle a je schopna kdykoliv stáhnout naše astrální tělo zpět a hned jednat.

Druhy mimotělních zážitků

Někteří lidé si myslí, že astrální cestování je to samé, co mimotělesný zážitek(OBE-Out of Body Experience), ale omyl, ono je to trochu složitější. Jevy spojené s opuštěním těla lze rozdělit asi takto:

Éterické cestování

Vaše astrální tělo se dostane ven z vašeho těla fyzického a zůstává v tomto světě, tudíž můžete pozorovat lidi, co právě dělají, ale můžete vidět i velmi vzdálená místa na kterých jste nikdy nebyli.

Astrální cestování

Kdo tohlé umí tak to už je někdo. Ať už jde při astrálním cestování pouze o jev způsobený naší myslí nebo se to děje doopravdy, tak je to rozhodně zážitek, který stojí za tu námahu. Jde o projektování astrálního těla do vyšších energetických dimenzí. Můžete se zde procházet jinými světy a dokonce se setkat a navázat kontakt se zesnulými. Čas je silně zkreslený.

Vzdálené nahlížení

Neboli mentální cestování. Jak je už z názvu patrné, lze o sledování něčeho na dálku, ale vaše astrální tělo stele uvnitř vašeho těla fyzického. Lze se to naučit snadněji a rychleji, než opouštění těla.

2. Příprava na astrální cestování

Co potřebujete na OBE:

  • Uvolnění - Dokonale uvolnit celé tělo.
  • Koncentrace - Soustředit se na to co děláte.
  • Přesvědčení - Věřit že to vše lze provést.

Uvolnění

Uvolnění je bez diskuze základ astrálního cestování. Většina z vás si nyní pomyslí, že uvolnit se přece umí. Bohužel vás musím zklamat, stejně jako jsem si to myslel já ve svých začátcích, tak uvolnění opravdu nejste ani když se uvolníte. Klasické povrchní uvolnění je takové, že uvolníte všechny končetiny a necháte je bezvládně viset. Absolutní uvolnění je však mnohem větší. Vaše povrchní uvolnění je pouze 5% až 15% z toho, jak až maximálně jste schopní se uvolnit. Já například vůbec nevnímám svoje končetiny,jako kdybych je neměl.
Popíši zde jednoduchý návod jak se řádně uvolnit. Hned napoprvé pro vás bude nejspíš obtížné uvolnit na maximum, s tréninkem to přijde po krátkodobě ( okolo 2 týdnů ).
Lehněte si na postel na záda, mějte na sobě volný oděv. Stlumte osvětlení a zatáhněte závěsy. Ujistěte se, že vás v nejbližší době nebude nic rušit ( nenechte se oklamat rodinou, která vám bude tvrdit, že do toho pokoje opravdu nepůjde ). Začněte dýchat vaším obvyklým tempem, nepřepínejte se, dýchejte tak, jak jste normálně zvyklí a svůj dech jen pozorujte. Snažte se dýchat břichem nežli plícemi ( když se nadechujete, vdechujte vzduch jakoby do břicha. Při normálním dechu se vám zvedá hruď, při tomto způsobu se vám bude fyzicky zvedat břicho. Nehledejte v tom žádnou vědu ani se neděste, jde o normální proces, na který jste zapomněli. Všichni malé děti takto dýchají, teprve v pozdějším věku začnou dýchat více hrudí. Je to otázka cviku. Zkuste to hned teď, při četbě těchto řádků, na 20 vteřin si zkuste dýchat břichem.
Vraťme se nyní k samotnému uvolňování. S každým nádechem takto uvolňujte své tělo. Představte si, že s každým nádechem by se část vaší hmotnosti propadla do země.
Proveďte třeba takto 20 vdechů. Nyní zaměřte svůj pohled na nohy. S každým nádechem pociťujte, jak je vaše levá noha více a více uvolněná, po třech nadechnutích přejděte na další část těla. Postupujte v pořadí: Spodní část levé nohy, lýtko na levé noze, levé koleno, levé stehno, spodní část pravé nohy, pravé lýtko, pravé koleno, pravé stehno. Břicho, hruď,hýždě, spodní část zad, horní část zad, trapézy, levou ruku od konečků prstů až po rameno, to samé s pravou rukou, krk, obličejové svalstvo ( s tím jsou největší problémy ).Nemínil jsem zde popsat to, že tento postup je jediný a správný, pořadí můžete zaměnit, ale dodržujte postup od zdola nahoru, cílem bylo popsat to, co mám na mysli. Pakliže je ještě nějaká část vašeho těla neuvolněná, vraťte se k ní a dokonale jí uvolněte. Nyní by jste měli být uvolněni tak, jak jste ještě nikdy při vědomí nebyly. Bohužel to ještě není to nejlepší uvolnění. Chvíli na nic nemyslete. Nyní si začněte představovat, že se k vám blíží modrý mrak ( modrá představuje uvolnění ), blíží se od nohou a pomalu vás začíná zahalovat. Myslete si, že jakmile zahalil vaše nohy, tak se dvakrát více uvolnily, než byly doposud. Oblak bude dále zahalovat vaše břicho, čím se jako po mávnutím kouzelného proutku uvolní mnohem více. Takto dojděte až k hlavě. Nyní jste řádně uvolněni.
Častějším opakováním se zanedlouho uvolníte opravdu hodně. Kvalitní uvolnění se nedá přesně slovy popsat, přesto se pokusím odhalit alespoň něco: například vaše nohy úplně přestanete vnímat, jako by jste je neměli, budou velmi lehké a zároveň velmi těžké a ztuhlé, nebudete vnímat chlad ani teplo, ba ani fyzickou podložku, na které spočívají vaše nohy. Možná, že ucítíte zvláštní pocit mravenčení, to je příznak, že jste na dobré cestě. Vaše tělo však není na takovou 'dávku' uvolnění zvyklé, proto se začne bránit a to tím způsobem, že vás začne něco svědit a vy budete mít veliké nucení se na tom místě podrbat. Bohužel je to vaše zákeřné podvědomí, které se snaží váš pokus překazit. Ve většině případů se mu to podaří. Vzdorujte tomuto popudu, vím jak je to těžké, ze začátku se mi to stávalo skoro pokaždé. Úspěšně jsem vzdoroval nutkání se podrbat, ale nakonec mě to dostalo.

Koncentrace

Koncentrace je druhým základním prvkem úspěšného vycestování. Pomocí různých cvičení lze urychlit i prohloubit uvolnění a navodit stav transu. Tady se objevuje hlavní příčina neúspěchu většiny zájemců o AC, protože koncentrace vyžaduje pravidelná cvičení po zhruba 3-4 týdny, než se dostaví skutečně použitelné výsledky.
U koncentrace je hlavní naprosté soustředění a ukáznění myšlenek natolik, že vám nebudou překážkou, ale posilou. Musíte být schopni dokonalé koncentrace na to, co děláte.

Cvičení koncentrace:

Jak odstranit povrchní myšlenky:

Nejvíce rozptylují drobné, nepotřebné a nadbytečné myšlenky, vyvolané zejména okolními zvuky - např.zatroubení automobilu způsobí: 'Kdo to je? Co se děje?', otevření dveří vyvolá: 'Kdo to přichází nebo odchází?' Vaše mysl je stále velice zvědavá, co se kolem děje. Chce vás informovat o každé maličkosti, která ve vašem okolí proběhne. Bude vás nutit, abyste otevřeli oči, vstali a zjistili co se děje. Zastavte tyto drobné myšlenky hned v zárodku, než se stačí rozvinout v něco většího.

Například:
Z 'Kdo je to? Co se děje?' se stane:"Kdo je......"
Z 'Kdo to přichází nebo odchází?' se stane:"Kdo to př......"
S opakováním budou rozptylující myšlenky kratší a kratší,
dokud nezůstane'Kd....?......?......'
Až nakonec:'......?......?............?............?.............'

Zachování obrazu:

Uvolněte se, zklidněte svou mysl a dívejte se na svíčku nebo žárovku. Umístěte světlo naproti sobě ve vzdálenosti několika kroků a minutu nebo dvě na něj upřeně hleďte. Zavřete oči a soustřeďte se na pozůstatek obrazu, který vznikne za zavřenými víčky. Snažte se tento obraz udržet co nejdéle. Použijte kontrolovaného dýchání, aby vaše mysl zůstala během této činnosti čistá. Snažte se, aby byl obraz čím dál jasnější, místo aby se postupně vytrácel.

Jak opustit tělo?

Několik rad před vaší první cestou:

Měli byste si zvolit dobu, kdy nebudete nikým rušeni. Neměli byste pociťovat hlad, lae přímo před cestou nejezte.
Než začnete připravte si tužku a papír, abyste si mohli ihned po návratu zapsat své dojmy.
Nemějte žádné šperky a mějte volný oděv. Ležte v tmavé a teplé místnosti.
Pusťte si potichu relaxační hudbu máte-li.

Metody opuštění těla

Pokud se vám povedlo uvolnit a zbavit se přebytečných myšlenek, je tady několik metod opuštění těla...

Pomocí vibrací:

Lehněte si, zavřete oči a úplně se uvolněte (to samozřejmě platí i pro všechny nesledující metody). Představte si, že jste odděleni od těla a ležíte dále ve svém těle. Představte si, že vaše tělo vibruje pomalu a astrální o trochu rychleji. Představte si, že vibrace, které procházejí vaším astrálním tělem můžete cítit, jako kdyby jste stáli před obrovitými reproduktory vysokými jako vy. Dále si představte, že se vibrace astrálního těla zvyšují a narůstají. Toto cvičení opravdu může navodit vibrace, pomocí kterých se dostanete ven z těla.

Zvuk v hlavě:

Co možná nejživěji si představte, že slyšíte nějaký bzučivý zvuk v hlavě. Představte si, že bzukot je zpočátku velmi tichý, ale postupně začne nabývat na síle. Jak bzukot sílí, indukuje ve vás vibraci. Jak zvuk sílí, tak sílí i vibrace, které se zesílí natolik, že vás vyhodí z těla.

Pád do studny:

Představte si, že se díváte do nesmírně hluboké studně. Lezete na její okraj a skočíte do ní. Padáte hlavou dolů. Jak takto letíte volným pádem, sledujete přibližující se dno studně. Snažte se představit si pocit padání se všemi detaily. Nechte se tím pocitem unést. Podaří-li se vám to budete doslova "vyhozeni" ze svého fyzického těla.

Pomocí imaginace:

Soustřeďte zrak na bod asi 30cm od vašeho těla. Postupně přenášejte ohnisko do bodu vzdáleného 1,5 metru, tam nakreslete imaginární čáru rovnoběžnou s vaším tělem. Představte si rychlé vibrace podél vašeho těla a zpět. Dále si představte jak tyto vibrace vysunou vaše tělo na ono pomyslné tělo podél imaginární čáry. Soustřeďte se na potěšení z toho,že se vznášíte a zjistíte že se vaše astrální tělo pohybuje směrem vzhůru.
K návratu pomyslete na spojení obou těl myšlenkou CHCI ZPĚT!

Cestujeme mimo tělo

Předpokládejme, že se vám podařilo úspěšně opustit vaše tělo a že se teď nad ním vznášíte. Nyní si v duchu přejte ocitnout se v rohu místnosti, než se vám tuto myšlenku podaří zformulovat, budete tam. Osahejte si stěny a přesvědčte se, jak pevné a poddajné se vám zdají. Záleží to od toho, jak pevného astrálního dvojníka máte. Postupně navštivte všechny rohy místnosti. Nakonec si představte, že se vracíte zpět do svého fyzického těla. Tento návrat bývá někdy snadný a klidný, jindy se však může zdát prudký. Doporučuji se vracet pomaleji, ale i při hladkém dosednutí na zem nejspíše pocítíte náraz. Všeobecně platí, že čím dál jste od fyzického těla, tím je otřes větší. Po návratu do těla zůstaňte chvíli ležet. Potom si zapište své zážitky a pocity.
Jakmile se vám cesta zdaří, pravděpodobně si ji budete chtít co nejdříve zopakovat, ale radím vyčkat aspoň 24 hodin, protože je to přeci jen psychický nápor a i organismus potřebuje čas na vzpamatování se.
Pro druhý pokus je dobré někoho požádat aby na papír napsal pár čísel a slov a papír umístil do svého pokoje. Během své astrální cesty tento pokoj navštívíte a číslice přečtěte.
Pomalu se uvolňujte. Není kam spěchat. Čím klidnější a uvolněnější budete, tím lehčeji své tělo opustíte. Napodruhé to obvykle jde o mnoho snáz. Strach z neznáma, který všichni prožíváme, se mezitím rozplyne a nahradí jej pocit očekávání. Jakmile dokončíte postupnou relaxaci, představte si, že se propadáte do nicoty. Znenadání zjistíte, že jste se ocitli mimo své fyzické tělo. Pravděpodobně se budete vznášet cca 30 centimetrů nad ním. Představte si sami sebe jak vstáváte a okamžitě se napřímíte. Pozorněji si prohlédněte své astrální tělo. Představujte si sami sebe v různých šatech a všimněte si, že hned jak na ně pomyslíte, se v nich ocitnete. Tentokrát si povšimněte i tenoučké stříbrné šňůry, která spojuje astrální tělo s tělem fyzickým. Jakmile jsme důvěrně seznámeni se svým okolím, opustíme svůj pokoj. Možná zjistíte, že musíte použít oken nebo dveří, ale můžete též projít stropem nebo zdí. Záleží to na tom, jak pevné je vaše astrální tělo. Pokud jste zahlédli stříbrnou šňůru, teď zjistíte, že se vzpíná do nekonečna, ale i to, že s přibývající vzdáleností od vaše fyzického těla slábne. Též síla, poutající vás k fyzickému tělu s přibývající dálkou slábne.
Nyní si můžete všimnout tří rychlostí astrálního cestování.
  • První - běžná rychlost, cestování krokem.
  • Druhá - připomíná jízdu autem, kdy vidíme míhající se krajinu.
  • Třetí - během okamžiku se přemisťujeme na určité vzdálené místo.

Kromě těchto 3 rychlostí existuje též levitace, kterou jste již poznali, když jste se vznášeli nad svým fyzickým tělem. Představte si sami sebe v pokoji svého přítele, který napsal na papírek ony číslice, které máte přečíst. Porozhlédněte se po pokoji a pokud je v ní i váš přítel, podívejte se co právě dělá. Najděte kus papíru a zapamatujte si je. Není to tak lehké, jak se zdá. Pro některé lidi je totiž obtížné číst, jsou-li v astrálním těle. Proto číslům věnujte nadměrnou pozornost.
Nakonec vizualizujte sami sebe ve vašem pokoji a přeneste se ke svému fyzickému tělu.
Představte si sami sebe ve svém fyzickém těle a okamžitě se v něm ocitnete. Zapište si čísla.
Až se spojíte s přítelem, zjistíte nakolik správně se vám podařilo přečíst čísla. Zjistěte si též, jestli váš přítel poznal, že jste jej navštívili.
Při své další cestě můžete třeba zkusit experiment - manipulaci s předměty z fyzického světa. Nakolik pro vás třeba bude obtížné přenést nějakou lehkou věc. Tak například otočit list v knize by pro vás nemělo být nijak obtížné, ale nejspíš se vám už nepodaří přenést celou knihu někam jinam. I zkušení astrální cestovatelé mají s přemisťováním věcí ve fyzickém světě problémy.
Pokuste se při svých mimotělních zážitcích navštívit co nejvíce míst. Při astrálním cestování můžete okamžitě navštívit jakékoliv místo jen tím, že na něj pomyslíte. Nejprve pro vás bude snazší navštěvovat místa, kde jste už někdy byli a které jste viděli, než ta o kterých máte mizivé představy. Chcete-li navštívit nějaké neznámé místo, je dobré, když si o něm něco přečtete a nebo si seženete fotografii, abyste si je mohli lépe představit. Není třeba na určité místo letět po stejné trase, jak byste to udělali ve fyzickém světě. K cestování na větší vzdálenosti je potřeba velké odhodlání a přání. Nemáte-li dost odhodlání, na požadované místo se prostě nedostanete.
Občas zažijete nějaký ten šok, ale nebude to nic děsivého. Čas od času budete vtaženi do svého fyzického těla dřív, než byste si přáli a nebo když to budete nejméně čekat. Můžete při tom utrpět otřes i šok. Stane-li se to, v klidu seďte a snažte se pravidelně dýchat. K náhlým návratům do těla dochází ze dvou důvodů - buď jste si během cesty na své fyzické tělo vzpomněli anebo vás potřebovalo k vyřešení nějaké situace. Setkáte-li se na astrální pláni s něčím děsivým, stačí jen pomyslet na návrat do těla, hned se v něm ocitnete.

Potíže s OBE a jak na ně:

Strach z nenávratu zpět:

Velmi často se lidé bojí, že se nevrátí. Vrátíte se vždy. Stačí pomyslet na návrat a už jste zpět. Bohužel je spíše opačný problém, že se vrátíte, aniž byste toho chtěli.

Strach z ovládnuti těla nějakou cizí bytosti:

Dalším častou obavou je, že během vašeho cestování někdo ovládne vaše fyzické tělo. Jedině, co se dá říci, že kdyby něco hrozilo vašemu tělu, tak jste hned zpět.

Strach ze zahlédnutí děsivých bytostí:

Co se týče vidění různých nepříjemných bytostí, tak je pravda, že takové vidět můžete. Ale stačí vám pomyslet na návrat a vrátíte se. Ale neuvidíte je tak často. Spíše je můžete vidět, pokud cestujete po požití alkoholu nebo nějaké drogy.

Strach ze zástavy srdce a dýchaní:

Během cestování všechny orgány neustále fungují. Tělesná aktivita je zmírněná asi jako když spíte.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Si čarodejnicou???

áno 63.1% (414)
nie 36.9% (242)

Komentáře

1 Nanan Nanan | E-mail | 12. dubna 2012 v 21:26 | Reagovat

Ja niesom carodejnica le  budem ja verim ake mat eschopnosti

2 Kaala Kaala | 19. července 2012 v 13:26 | Reagovat

Mne sa niekedy stáva, že večer ležím v posteli a už tak napoly skoro spím, a akonáhle sa mi v hlave mihne napríklad ako padám zo schodov, tak mám taký pocit akoby som naozaj padala a pritom stále ležím v posteli a potom sa mi na chvíľku, ale iba malú chvíľočku zazdá, akoby som sa pozerala na seba samú ako ležím v posteli ale potom som už hneď pri vedomí ako vždycky...má to s týmto niečo spoločné, alebo je to úplne bežné?

3 sniper098 sniper098 | 5. září 2012 v 20:02 | Reagovat

je to zle ked znicoho nic mam vypadky pamete ale niekedy sa my obiavia obrazy niektorych miest v hlave ale nespominam ze bych tam nekdy byl spominam si i na ludi ktory tam boly na niektorych miestach trochu ma to desi casto sa to stane necakane a ja nwm co si mam pocit pls odpovedzte

4 pre Kaalu pre Kaalu | E-mail | 2. prosince 2012 v 13:43 | Reagovat

Mne sa podobne veci tiež stávajú, hoci všetci mi tvrdia že je to mikrospanok. A dokonca aj ja som videla ako padam zo schodov!

5 Veronika Veronika | 9. července 2013 v 18:55 | Reagovat

Ja tiez ako keby som padala zo schodov

6 Albi Albi | 10. června 2015 v 15:26 | Reagovat

Ja verim a dufam a chcem sa spitat ci nieco snamena ked sa na niekoho nahnevam a pozriem tak sa mu v tu chvilu nieco stne mne sa to uz parkrat stalo kamaratka ma moc nahnevala a ja som sa otocila a ona spadla zostolicki alebo kamoš ma zhodil z korcul a ja som ho prekliala a vtedy spadol z bicykla a padla mu aj retaz. tak mam niake predpoklady carodejnice?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama